HİZMETLERİMİZ

GENEL TEMİZLİK HİZMETLERİMİZ

İŞ YERİNİZDEKİ GENEL TEMİZLİK HİZMETLERİNİ GÜNLÜK VE HAFTALIK OLARAK İKİ PERİYOT HALİNDE YÜRÜTMEKTEYİZ.

 

1.GÜNLÜK TEMİZLİK HİZMETLERİ

İŞ YERİNİZİN YAPISINA UYGUN OLARAK GÜNLÜK TEMİZLİK HİZMETLERİ, MESAİ SAATLERİNDE (PERİYODİK) VEYA MESAİ SONRASI (PART-TIME) OLARAK İKİ PROGRAM HALİNDE UYGULANIR.

MESAİ SAATLERİNDE TEMİZLİK (PERİYODİK TEMİZLİK)

İŞ YERİNİZİN YAPISI VE ÇALIŞMA DÜZENİ GÖZ ÖNÜNE ALINARAK, MESAİ SAATLERİNDE SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN SAYIDA GENEL TEMİZLİK VE SERVİS ELEMANI GÖREVLENDİRİLMEKTEDİR. SOSYAL GÜVENLİK GÜVENCESİNDE HİZMET SUNAN BU ELEMANIN TÜM YASAL YÜKÜMLÜLÜKLERİ TARAFIMIZDAN KARŞILANMAKTADIR. GENELDE BU ELEMANLARIMIZ ÇAY SERVİSİ, YER BAKIMI, HER SAAT BAŞI W.C. LERİN VE ORTAK KULLANIM ALANLARININ HİJYENİK BAKIM HİZMETLERİNİ YÜRÜTÜRLER. AYRICA BİNA İÇİNDEKİ HAFİF MALZEMELERİN TAŞINMASI, ATIK KAGITLARIN TOPLANMASI, ÇÖP KOVALARININ BOŞALTILMASI VB. İŞLEMLERİ YAPARLAR.

 

MESAİ SONRASI TEMİZLİK (PART-TIME TEMİZLİK)

MESAİ SAATLERİ SONRASI HİZMETLERİMİZ PAZARTESİ-SALI-ÇARŞAMBA-PERŞEMBE (CUMARTESİ VEYA PAZAR) VE TATİLLERİN SON GÜNLERİ YÜRÜTÜLÜR. PART-TIME TEMİZLİK TEKLİFİ PROJEMİZDE SÖZÜ EDİLEN ALANLARIN (ÇALIŞMA OFİSLERİ) MESAİ BİTİMİ İLE BAŞLAR, EN AZ İKİ SAAT SÜRE İÇERİSİNDE TEMİZLENMESİNİ İFADE EDER. HİZMET KALİTESİ İLE İLGİLİ OLARAK, TARAFINIZDAN GELECEK TÜM TALEPLERİ ANINDA DEĞERLENDİRMEK AMACI İLE YÖNETİCİLERİMİZ FİRMA YETKİLİNİZİ DEĞİŞİK PERİYOTLARDA ZİYARET EDECEKLERDİR. BELİRLİ ZAMANLARDA HİZMET KALİTESİNİN ÖLÇÜLMESİ İÇİN ANKET UYGULAMASI YAPILARAK TARAFINIZA SUNULACAKTIR.

TEMİZLİK HİZMETLERİNİN CİDDİYET VE TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLEBİLMESİ VE EKSİKSİZ BAŞLAMASI İÇİN İYİ BİR HAZIRLIK DÖNEMİ GEREKİR. BU SEBEPLE, TEKLİFTEN SONRA VERİLECEK İŞE BAŞLAMA BİLDİRİMİ 15 GÜN OPSİYONLUDUR. FİYATLARIMIZ SÖZLEŞMEDE BELİRTİLEN SÜRE İÇİN GEÇERLİ OLUP, BU SÜRE SONUNDA YENİ FİYATLAR KARŞILIKLI GÖRÜŞME VE DİE ENDEKSİ İLE TESPİT EDİLİR. YIL İÇERİSİNDE ASGARİ ÜCRET İLE TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİNE GELEN ARTIŞLAR HİZMET BEDELİNE İLA VE EDİLİR.

HİZMET BEDELİMİZE KDV DAHİL DEGİLDİR. KDV ORANINDA MEYDANA GELECEK DEĞİŞİKLİKLER AYNEN YANSITILIR. TEKLİFİMİZ VE SÖZLEŞME DIŞI İŞLERİN YAPILMASI EK ÜCRETE TABİDİR. GENEL TEMİZLİK HİZMETİNDE İŞ PROGRAMI HAZIRLANIR. BU İŞ PROGRAMI ÇERÇEVESİNDE ELEMANA İLK ÖNCE GÖREV BAŞI EGİTİMİ VERİLİR.

 

ÖZEL TEMİZLİK HİZMETLERİMİZ

1) CAM TEMİZLEME HİZMETİ.

HİZMET ALANINDA BULUNAN TÜM CAMLARIN, ÖNCE 1:DOĞRAMALARI TEMİZLENİR. GİRİŞ KAPI CAMLARI GÜNLÜK, İÇ BÖLME CAMLARI HAFTALIK, DIŞ CAMLAR AYLIK OLARAK SİLİNİR. DIŞ CAM TEMİZLİĞİNDE AÇILMAYAN VE TELESKOBUN ULAŞAMADIĞI BÖLÜMLER, ASANSÖR İLE SİLİNİR. ASANSÖRÜ OLMAYAN BİNALAR İÇİN, GEREKİR İSE YÜKSEK VİNÇ KİRALANIR. (VİNÇ KİRASI ANLAŞMAYA BAĞLIDIR)

2) HALI YIKAMA.

YAPILAN SÖZLEŞME ÇERÇEVESİNDE BU HİZMET ÜCRETLİ VEYA ÜCRETSİZ OLARAK SUNULMAKTADIR.FİRMAMIZ TARAFINDAN UYGULANAN İKİ TİP HALI YIKAMA YÖNTEMİ VARDIR;

  • KURU KÖPÜK

TÜYLÜ HALILARDA, DAHA DERİNLERE KÖPÜĞÜN ULAŞMASI İÇİN FIRÇA İLE OVULARAK YIKANIR. BU YÖNTEM SAYESİNDE HALI FAZLA SUYA MARUZ KALMAZ.

  • STİM VAKUM:

TÜYSÜZ DÜZ HALILARDA, PÜSKÜRTME EMME SİSTEMİ İLE YIKAMA YAPILIR.

3) KOLTUK-SANDALYE YIKAMA:

KOLTUKLARIN KOL DAYAMA YERLERİNDEKİ LEKELER, ŞAMPUAN İLE FIRÇALANIR. DİĞER BÖLGELER KÖPÜK PÜSKÜRTME-EMME SİSTEMİ İLE YIKANIR.

4) SERT ZEMİN YIKAMA

BU İŞLEM MERMER, KARO, ÇİNİ, TAŞ, GRANİT, LİNOLİUM, PUL VB. SERT ZEMİNLERİN KİRLERDEN, İNŞAAT ARTIKLARINDAN YA DA YIPRANMIŞ CİLALARDAN ARINDIRILMASI AMACIYLA YAPILIR. ÖZELLİKLE ZEMİNE YAPIŞMIŞ ÇİMENTO HARCI, BOYA, ALÇI YER KAZIMALARLA KAZINIR. BÜYÜK PARTİKÜLLER TOPLANIR. ZEMİNİN BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE, FIRÇALI VEYA PEDLİ YER YIKAMA OTOMATI İLE ZEMİN YIKANIR. BU İŞLEM ZEMİNİN DURUMUNA GÖRE, KİR VE CİLA SÖKÜCÜ VE YAĞ ÇÖZÜCÜ TEMİZLEYİCİLER İLE BİRKAÇ DEFA TEKRARLANIR.

5. CİLALAMA

CİLALAMADA İKİ ANA YÖNTEM UYGULANIR;

a) MERMER, TRAVERTEN GİBİ KALSİYUM KARBONAT İÇEREN TAŞLARA UYGULANAN KRİSTALİZE CİLALAMA YÖNTEMİDİR. BU İŞLEMİN ZOR VE UGRAŞ GEREKTİRMESİNE RAGMEN DAYANIKLILIĞI VE PARLAKLIĞI FAZLA, BAKIMI İSE KOLAYDIR.

b) KARO, ÇİNİ, PVC ESASLI LİNOLİUM, MARMELİUM GİBİ ZEMİNLERDE KULLANILAN POLİMER BAZLI CİLALARDIR. BU CİLALAR SÜRÜLDÜKTEN SONRA KENDİLİGİNDEN PARLAR, UYGULAMASI KOLAY VE DAYANIKLILIGI AZDIR.

c) HER İKİ CİLADA KAYGANLIĞI OLMAYAN ZEMİNLER OLUŞTURUR.UZUN ÖMÜRLÜ OLMASI İÇİN BAKIM YAPILMASI GEREKİR.

6. JALUZİ TEMİZLİğİ.

ÖNCELİKLE JALUZİLER TEK TEK NUMARALANIR. SIRA İLE SÖKÜLEREK, DÜZ BİR ZEMİNDE GENEL TEMİZLİK MADDESİ İLE FIRÇALANARAK, TEMİZLENİR. DAHA SONRA DURULANAN JALUZİLER, DİK KONUMA GETİRİLEREK KURUMAYA BIRAKILIR. SON BİR KEZ KURU BEZLE SİLİNEREK, NUMARA SIRASINA GÖRE TAKILIR.

7. DUVAR TEMİZLİGİ

SADECE YAGLI BOYA VE SATEN BOYALI DUVARLAR İÇİN YAPILABİLEN BU HİZMETTE, UYGUN YAG ÇÖZÜCÜ MADDELERLE DUVARLAR SİLİNMEKTEDİR. BU HİZMET YAPILIRKEN, DUVARLARIN BAZI LEKELERİ ZAMANLA EMEBİLECEGİ GÖZARDI EDİLMEMELİDİR. YAGLI BOYA VE SATEN BOYANIN ÇABUK ÇİZİLME ÖZELLİĞİNDEN DOLAYI MEKANİK GÜÇ ÇOK FAZLA UYGULANMAZ, YUMUŞAK BEZ VEYA SÜNGERLE SİLİNİR.